PayPal - Online ödeme yapmanın daha güvenli ve kolay yolu!
Yeni Cevap 

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tedarikçi Entegrasyonu v1
Yazar Mesaj
duzgun Çevrimdışı
Hizmetinizde

Rep Puanı: 17
Tedarikçi Entegrasyonu v1
osCommerce Entegreli Tedarikçi Entegrasyonu v.1.0 Çıktı!

Sistem Gereksinimleri:
PHP 5.0 ve üstü
mySQL 5.0 ve üstü
PHP curl Extension (php.ini dosyasından aktif etmek gerekli)

https://github.com/duzgun-com/Tedarikci-Entegrasyonu
https://github.com/downloads/duzgun-com/...uv1400.zip
Adresinden ücretsiz indirebilirsiniz.
Tedarikçi Entegrasyonu Kullanım Video'sunu
http://www.duzgun.org/video/ adresinden izleyebilirsiniz.

Tedarikçi Entegrasyonu Açıklamaları:

Açıklamalar:
1. Xml kaynağından indir; menüsünden tedarikçinizin modülünde tanımlanan xml kaynak dosyalarını indirin.
2. Xml verilerini oku; menüsünden tedarikçinizin xml verilerinin sisteminize kaydedilmesi için listelenen fonksiyonları tıklayın.
3. Sunucundan resimleri indir; menüsünden tedarikçinizin ürün resimlerini modülde belirttiğiniz kaynaktan indirir. Bu seçeneği resimlerin boyutlarına ve sayılarına göre sunucunuzun timeout süresine göre bir kaç kez tıklayabilirsiniz.
4. Transfer öncesi karşılaştır; menüsünde yıldızlı olarak belirtilen butonlar ilk kurulumda ayarlanması gereken tanımları içerir bunlardan;
Transfer dili entegrasyon tanımları; Tedarikçinizin hangi dilde xml verisi sunduğunu belirler. Tedarikçinizin Dil Id kısmına sağ tarafta listelenen osCommerce Dil Id sinin numarasını giriniz. Tanımlama işlemi sonucunda Kaydet e tıklayın.
Para birimi entegrasyon tanımları; Tedarikçinizin ürün bilgileri sisteme kaydedildiğinde ürün fiyatlandırmasında kullanılan para birimi kodları listelenmektedir. Bu kodları sağ bölümde listelenen osCommerce Sistem Id ile eşleştirip Kaydet e tıklayın.
Vergi entegrasyonu tanımları; Tedarikçinizin ürünler için uyguladığı kdv cinsini osCommerce ile eşleştirin ve Kaydet e tıklayın.
Diğer seçenekler ek opsiyon olarak verilmiştir. Diğer seçenekler ile kategorileri veya ürünleri iptal edebilirsiniz veya birleştirebilirsiniz.
5. Entegrasyonu başlat a tıklayarak verilerin düzenli olarak osCommerce sisteminize eklenmesini ve sitenizde sunulmasını sağlayabilirsiniz.
6. Fiyat Transfer Ayarları ile ürün bazlı, kategori bazlı yada tedarikçi bazlı fiyat tanımlamaları yapabilirsiniz. Bir sonraki Entegrasyonu başta a tıklamanız durumunda fiyatlarınıza sihirbaz ile tanımladığınız marjlar uygulanacaktır.
7. Tedarik Edilemeyen Ürünler menusundan tedarikçinizin ürünleri sisteminize eklendikten bir müddet sonra tedarikçiniz artık o ürünü kaldırmış olabilir. Sizde aynı ürünü sisteminizden silebilirsiniz.
8. Kullanım sözleşmesini dikkatlice okuyunuz.

Not: Snowbird ün çoklu para birimi modülünü kurmadı iseniz "Fiyat Transfer Ayarları" menusundeki "Çoklu Para Birimi (Kapalı)" olmalıdır.

Ürün özelliklerini görebilmek için ürün özellikleri modülünü kurmalısınız.
http://www.duzgun.com/urun-ozellikleri-P...-t-78.html
03-09-2008 22:51
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı alıntı yap
duzgun Çevrimdışı
Hizmetinizde

Rep Puanı: 17
RE: Tedarikçi Entegrasyonu v.1.0
3 yıl önce oscommerce entegrasyonunda bir numara olacak bir çalışma yapacağımızın mesajını vermiştim. Bu fikir zamanla aklımda gelişti ve bunun gerçekleşmesi için ilk adımı Tedarikçi entegrasyonunu çıkararak attık. xml yaygınlaştığında tedarikçilerin xml soruları gelmeye başladı.

duzgun.com forumlarının fikir ve proje üretmekteki katkısıda buradaki sorularda görülmektedir.
http://www.duzgun.com/XML-konusunda-acil...tml#pid128
forumda vahap79 xml verilerini oscommerce 'e nasıl aktarırım sorusu ile böyle bir ihtiyacın
genel anlamda ne kadar önemli olduğu belirtilmiş. cevaben yazdığım mesajımdada
ve ayrıca yine
http://www.duzgun.com/coklu-para-birimi-...-t-14.html
çoklu para birimi konusunda tedarikçi entagrasyonunun beynimizde oluşmuş ve böyle bir proje
başlatma fikri ortaya çıkmıştır.

Forum uzmanlarına özel proje geliştirme merkezimizde tedarikçi entegrasyonunun başlangıçtan
son ana kadar sorulu cevaplı şekilde düşünceler paylaşılmış Yavuz Yasin Düzgün'ün kodlaması ile ve snowbird ün xml konusunda kod ve birlikte yaptıkları beyin fırtınası ile geliştirilmiştir.

Ve 1 ay 24 gün sonra mükemmel bir yazılımı sizlere sunmaktayız.

Forum da paylaşımda bulunan paylaşımcı her arkadaşıma, snowbird ve diğer forum uzmanlarımıza teşekkür ederim.

İlginiz için teşekkür ederiz.
03-09-2008 22:52
tecer Çevrimdışı
Senior Member

Rep Puanı: 0
RE: Tedarikçi Entegrasyonu v1
HARIKASINIZ!!! Emeginize saglik!
Kisa sürede, Oscommerce denilince ilk akla gelen site oldu duzgun.com.
Güzel calismalarin devamini bekliyoruz. Ve duzgun.com´u destekliyoruz!
(En son düzenleme: 04-09-2008 01:11 tecer.)
04-09-2008 01:08
reel Çevrimdışı
Member

Ellerine,emeğine sağlık.Diyebilecek fazla bişi yok.Teşekkürler...
04-09-2008 01:10
ZEUS__ Çevrimdışı
Senior Member

Rep Puanı: 3
ellerinize, emeklerinize, beyinlerinize sağlık..açıkçası bu tarz paylaşım yapan Türk forumlarında maalesef ki göremediğim bi ortam var burda..genelde yurt dışı forumlarında ve resmi destek sitelerinde takılırım o yüzden..ancak burda gayet güzel bi ortam kurmuşsunuz..devam etmesi dileğiyle..
ve size her kim iftira ve hakaret içerecek şekilde tavır alıyorsa lütfen takmayın ve şevkinizi kırmalarına izin vermeyin..webpos ile bu eklenti sitemin en değerli eklentileri olacak..çok teşekkürler..
Türk banka ve tedarikçi sistemleriyle %100 uyumlu %100 Türk..daha ne olabilir ki..Bu yönde çabalayan Türk kullanıcısına kapıları sonuna kadar açık bi açık kaynak..doğru yolda ilerliyosunuz..Allah razı olsun sizlerden..
04-09-2008 01:22
reel Çevrimdışı
Member

Sanırım addons diye başlayan linkleri yazmadan tavsiye edeceğimiz en güzel oscommerce eklentileri
artık yurtdışında birilerinin yazmasını beklemeden, TR de de böyle ciddi ve ağır kodların yazıldığını, başarıldığını görmek gerçekten güzel
(En son düzenleme: 04-09-2008 01:55 reel.)
04-09-2008 01:55
busybody Çevrimdışı
Senior Member

Rep Puanı: 3
Alıntı: Forum da paylaşımda bulunan paylaşımcı her arkadaşıma, snowbird ve diğer forum uzmanlarımıza ve bana her zaman destek veren bilgisayarımın başında sabahlamamı ve uzun süre ter dökmeme karşın özverisini yitirmeyen eşime teşekkür ederim.

gerçekten elinize beyninize emeğinize sağlık.tebrik ve teşekkür ederim.
ama ben bir noktaya takıldım.
bu yorucu sürede desteğini esirgemeyen eşinizi unutmamışsınız. bunun için ayrıca bir kere daha tebrik ederim . eşinizide tebiyki.
ee ne demişler (her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır diye Tongue )

-----Hayat Hep Son Sözü Söyler ,Ama Benimde Cümlelerim Var-----
04-09-2008 07:48
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı alıntı yap
chatino Çevrimdışı
Member

Gerçekten günümüzde bu tarz açık kaynak kodlarını destekleyen türk insanlarının oldugunu bilmek ve bu ugurda gecelerini gündüzüne katan herkese sonsuz teşekkürler, Emeğinize, sabrınıza, beyninize, parmaklarınıza sağlık.

busybody'e katılıyorum ve gerçekten size destek olan eşinizi de tebrik ediyorum.

Bende yazıcam Smile Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır Smile
04-09-2008 08:51
fsoyleyici Çevrimdışı
Member

Bu kadarda olmaz dedirten bir hizmet verdiniz. Elinize sağlık...

Dosyalayı indirdim. Sitede yeni bir dizine açtım.config ayarlarını da yaptım. SQL i db deçalıştırdım. Penta entegrasyonu için şimdi ne yapmam gerek.

Tamam bunu hallettim. Core.php çalıştırılacakmış. Fakat penta ürün resimleri indirmek istediğimde extension yüklü değil mesajı veriyor.
(En son düzenleme: 04-09-2008 09:54 fsoyleyici.)
04-09-2008 09:20
rescued Çevrimdışı
Senior Member

Rep Puanı: 1
Arkadaşlar sistemi çalıştırmakta zorlanıyorum yardım lütfen config ayaraları aşağıdaki gibi ama
<?php
ini_set('max_execution_time', '0'); // 0 = no limit
ini_set('safe_mode','off');
ini_set('display_errors','on');
ini_set('memory_limit','2000M');
// Set the level of error reporting
error_reporting(E_ALL & ~E_NOTICE);

//Tanýmlamanýz gereken deðiþkenler.
define('DB_SERVER', 'localhost');
define('DB_SERVER_USERNAME', 'rescued');
define('DB_SERVER_PASSWORD', '........yazmakistemedim');
define('DB_DATABASE', 'yazmakistemedim');
define('USE_PCONNECT', 'false');
define('STORE_SESSIONS', '');
define('MEMORY_HEAD', 'true');
$module_directory = 'C:/Vhosts/domainname.com/subdomains/shop/httpdocs/tedarik/modules/';
$xml_directory = 'C:/Vhosts/domainname.com/subdomains/shop/httpdocs/tedarik/xml/';
$image_directory = 'C:/Vhosts/domainname.com/subdomains/shop/httpdocs/images/';
?>
04-09-2008 10:58
Yeni Cevap