Yeni Cevap 

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veresiye satış modülü.
Yazar Mesaj
karyatem Çevrimdışı
Junior Member
**

Rep Puanı: 0
Veresiye satış modülü.
Değerli Uzman ve ziyaretçi arkadaşlar,

Çok uzun zamandan beri arayışıma çözüm bulamadım. yardımınızı rica ediyorum.

İşletmem, küçük çapta ürettiği ve tedarik ettiği ürünleri birebir pazarlama ile alıcı işletmelere satış yapmaktadır. Halen elimizde basılı katalog, cep tel. da android basit bir sıcak-soğuk satış programı ile işletmeleri ziyaret ederek pazarlıyoruz.
Online olmaması-kullanıcı hataları-raporlama sorun ve eksikleri ile yeterli verim alamıyoruz.

Tanıtım-Pazarlama ve satış için e-ticaretin ideal çözüm olduğunu biliyorum.
bizler veya elemanlarımız pazarlama ziyaretlerinde direkt e-ticaret sayfamızdan tanıtım-sipariş-satış yapabilsin. sipariş alabilir, ödeme alabilir. cari hesap kontrolünü yapabilir.
hatta bayilik eklentisi ile abone müşterimiz kendi direk siparişini verebilir, ödeme yapabilir, hesabını görebilir.

* Bayi modülü---- çok çeşitli mevcut.
* Plasiyer-satıcı modülü-- mevcut.
* Bayilere çeşitli şekilde indirim uygulaması - mevcut
* Ödeme şekilleri---- kr. kart-banka hv. - ödeme kuruluşları ödemeleri şekilleri
çok yoğun. (Açık hesap-cari borç kaydına rastlayamadım. )
* alışverişsiz ödeme --- birkaç örnek var.

*** Problemim ulaşamadığım, (Muhasebe entegrasyonu dışında)
[b]1-Alışveriş sepeti--->Order-Ft.--->Ödeme(Cari-Açık Hs seçenekli)---->C/H Sayfası(Borç Kaydı)
2-Çeşitli Ödeme şekli--->Tahsilat Makbuzu----> C/H Sayfası (Alacak kaydı)
3-C/H sayfasını Müşteri-Plasiyer-Kümülatif bazlarda ekran görüntü ve çıktı prnt.
[/b]

Türkiye ticaret gerçeğinde bizim tür işletmelerde Vadeli, açık, cari hesap, ara ödemeli şekillerde satiş yapmak zorundayız.

Araştırmalarımda da türk e-ticaret uzmanı arkadaşlarımız da ülkemiz ticaretinde çok yer aldığı halde bu konuya el atmamışlar.
Yeterli el atmamışlar diye düzelteyim. bir elin parmaklarını geçmeyen sayıda b2b paketlerde bu var. Ancak fiyatlarına bütçemiz yeterli değil.

En azından Yukarıda uygulamasını örneklediğim türde, bir c/h özellikli eklenti uygulaması (veresiye satış modülü) bizim acil ihtiyacımız.

Bilginiz dahilinde arayışıma uygun, tema-Modül-Eklenti veya uygulama önerilerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkür ederim.
03-07-2018 01:54
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı alıntı yap
bera_ramazan Çevrimdışı
Junior Member
**

RE: Veresiye satış modülü.
Kayratem bey kolay gelsin bununla ilgili çalımalar yapılıyor istediğiniz modül yapılabilir bir durumdadır. Bunun yanısa istyen kişiye ara ödeme parça ödeme ve kalan kısmını tekrar caride tutuma kaydı yapılabilir bunula ilgili çalışma yapıp size bilgi vereceğim.

Ülkemiz şartlarına uygun modül ve diğer çalışmlara yapıldıktan sonra bu sistemler ülkemizde daha güzel olacaktır.

İyi çalışmalar dilerim
04-07-2018 14:52
karyatem Çevrimdışı
Junior Member
**

RE: Veresiye satış modülü.
teşekkür ederim. bera_ramazan bey,

Bende yavaş yavaş "Nükleer bomba nasıl yapılır'ı mı?" sorduğumu veya araştırdığımı düşünmeye başlamıştım.!!!!
Sadece bu forum da değil, 1,5 yıldır pek çok forumda konuyu dile getirdim. cevap alamadım maalesef...
Hatta R10 Webmaster formundan geçen gün davetiye istedim. ve arayışımı genişçe izah ettim başvurumda. uzman üyeleri ile yazışarak araştırma yapacağımı belirttim. Netice "Üyeliğim reddedildi"..
Beyler bu forumlar ne işe yarıyor yahu. yazıklar olsun, R10 ve adminlerine.

İddaa ediyorum. Türkiye ticaretinin % 50.si bizim türde satış ve alışveriş yapar., Mahalle bakkalınızda dahi en az 30-40 komşunuzun veresiye hesabı vardır.
Elin gavuru veresiye, cari, açık hesap, ürünü ver parasını sonra parça parça al satışı bilmiyor. Biri ile ingilizce yazıştım. anlatamadım, anlamadı aslan parçası.

60 Yaşında, emekli muhasebeci bir abi, amcanız olarak tavsiyem herkesin yaptığının 10. versiyonunu kopyalayıp biraz değişiklikle önümüze koyacağınıza, Ülkemiz de ticaret nasıl yapılıyor e-ticaret konusunda ülke şartlarında eksikler, arayışlar nelerdir, kim nasıl yapıyor ticaretini?
" Nasıl Yapsam da üretimim farklı, ilklerden olsun, bir arayışa cevap versin " düşüncesi ile başarılı oluruz.
Beni affedin, bu sitemlerim için, yaşadıklarımı ve hissettiklerimi paylaşıyorum sizinle....
(En son düzenleme: 04-07-2018 20:39 karyatem.)
04-07-2018 20:36
Yeni Cevap